Edukacinis užsiėmimas

 

Interaktyvus garsinis skaitymas „Meškiukų istorijos“

 

Temos aktualumas

 

Žaidimas – natūralus vaiko ugdymo ir ugdymosi būdas, įgimtų fizinių bei psichinių galių lavinimo ir rengimosi ateities gyvenimui priemonė. Žaidimas skatina protinių gebėjimų raidą, įtraukia vaiką į kūrybinius ieškojimus, skatina jo aktyvumą, lavina vaizduotę, turtina patirtį pateikiama nauja informacija.                     

Renginio „Meškiukų istorijos“ metu dalyviai supažindinami su žaislo – pliušinio meškiuko atsiradimo istorija ir vieta vaiko gyvenime, apie meškiuko, kaip motyvo, vardo, suvenyro panaudojimą buityje. Vaikai supažindinami su kolekcinių meškiukų įvairove ir su personifikuotų bei pirštininių lėlių  - meškiukų kolekcija, įsikūrusia Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriuje. Taip pat pateikiama nemažai žinių apie tikrų meškų rūšis, jų gyvenimo gamtoje ypatumus.

Garsinis pasirinkto teksto apie meškiukus skaitymas suteikia vaikams galimybę pabendrauti su vyresniais, moko ilgiau sutelkti dėmesį, lavėja vaiko jausmai ir vaizduotė. Klausydami skaitomų knygų, jie ima geriau suvokti turinį ir pajausti teksto nuotaiką, bando kurti patys, pasakoti, improvizuoti arba „sužaisti“ išgirstą tekstą pirštininių lėlių pagalba. Knygos padeda geriau pažinti aplinkinį pasaulį, geriau suprasti simbolius, įvykius, susieti priežastis ir padarinius. Teminiu garsiniu skaitymu sužadinę vaiko natūralų smalsumą, skatiname domėtis knygomis, vėliau susirasti renginio metu matytus kūrinius bibliotekoje ir juos skaityti patiems.

 

Edukacinio užsiėmimo tikslas.

 

                      Garsinio knygos skaitymo, žaislų ir suvenyrų – meškiukų, audio ir video, pažintinės medžiagos pagalba ugdyti vaiko asmenybę: skatinti norą daugiau sužinoti, kurti, reikšti savo mintis, jausmus, mokyti rišliai pasakoti, sudominti knygomis ir skaitymu, ugdyti teigiamus jausmus ir emocijas.

 

Edukacinio užsiėmimo uždaviniai.

 

1.  Pasinaudojant įvairiais šaltiniais (rašytiniais, vaizduojamaisiais, video ir kt.) supažindinti      tikslinę auditoriją su meškiuku – gyvūnu, žaisliuku, suvenyru, mėgstamu literatūros kūrinio personažu ar filmo herojumi.

2. Skatinti domėjimąsi knygomis ir skaitymu, pateikiant renginio dalyviams vertingus, pripažintus pasaulyje ir Lietuvoje, atitinkančius vaikų suvokimo lygį, šios tematikos kūrinius.

3.  Ugdyti vaikų kūrybiškumą organizuojant dirbtuvėles „Pasidaryk savo meškiuką“.

 

Edukacinio užsiėmimo turinys.

 

 1.      Etapas:

 

Trumpa pažintis su žaislo – pliušinio meškiuko atsiradimo istorija. Kalbama apie meškų rūšių įvairove gamtoje, demonstruojamos pirštininės lėlės – panda, koala, meškėnas, baltasis lokys. Su vaikais vedamas pokalbis apie jų turimus meškiukus: vaikai skatinami kalbėti, pasakoti savųjų žaislų atsiradimo istorijas, ką su jais veikia, kokius žaidimus žaidžia, kokius jausmus jiems sukelia pliušiniai meškiukai (skaidrių, lėlių demonstravimas, komentarai, pokalbis).

Trukmė: 10/15 min.

 

 2.      Etapas:

 

Garsinis knygelės „Įkyrūs triušiukai“ skaitymas, knygos iliustracijų studijavimas. Knygas garsiniam skaitymui galima rinktis iš sąrašo (sąrašas pridedamas 3 Etape) priklausomai nuo auditorijos pageidavimo. Vyksta perskaitytos knygelės aptarimas.

Trukmė: 10/15 min.

 

 3.      Etapas:

 

Supažindinimas su kitomis bibliotekoje esančiomis knygomis, kurių veikėjai – meškiukai. Tai:

 

Ežiukas rūke: [pasakų rinktinė]/ Sergej Kozlov. – V. : Nieko rimto, 2010.

Įkyrūs triušiukai:[pasaka]/ Ciara Flood. – K. : Debesų ganyklos, [2016].

Meškiai eina į mokyklą: [pasaka vaikams]/ Evelina Daciūtė. – V. : Tikra knyga,2015.

Meškių istorijos. Medaus mainai/ Evelina Daciūtė. – V. : Tikra knyga, 2015.

Meškių istorijos. Lubinų labirintas: [pasakos vaikams]/ Evelina Daciūtė. – V. : Tikra knyga, 2014.

Meškiukas Rudnosiukas: [poemėlė vaikams]/Vytė Nemunėlis. – V. : Vaga, 1999.

Meškiukas, vardu Pedingtonas/ Michael Bond. – V. ; Alma litera, 2002.

Meškelionė: [pasaka]/Kęstutis Kasparavičius. – V. ; „Baltų lankų“ leidyba, 2010.

Pūkuotuko pasaulis: [apysaka – pasaka]/Alenas Aleksanderis Milnas. – K.: Garnelis,2004.

Smagiausios Pedingtono istorijos patiems mažiausiems: šeši pasakojimai skaityti prieš miegą/ Michael Bond. – V. : Nieko rimto, 2012.

Improvizacijos ir žaidimai su pirštininėmis lėlėmis, renginio metu išklausytų tekstų inscenizavimas.

Trukmė: 10/15 min.

 

 4.      Etapas:

 

Animacinio filmo peržiūra. Pasirinkimas pagal sąrašą:

Mikė Pūkuotukas eina į svečius. DVD įrašas.

Mikė Pūkuotukas ir įtartinos bitės. DVD įrašas.

                     Žiemos pasaka. DVD įrašas.

Trukmė: 10/20 min.

 

 5.      Etapas:

 

Kūrybinis užsiėmimas „Pasidaryk savo meškiuką“. Vaikai iš popieriaus, siūlų, kitų medžiagų pasirinktinai kuria meškiuko formos knygos skirtuką, piešia piešinį arba gamina pakabinamą žaisliuką – marionetę.

Trukmė: 20/30 min.

 

* Renginio dalyviai turi galimybę rinktis 1 – 3 (trukmė 30/45 min.) arba 1 – 5 etapus (trukmė 1/1,5 val.) priklausomai nuo skiriamo laiko ir turimos erdvės.

 

Tikslinė grupė, vieta ir laikas.

 

                      Užsiėmimas skirtas ikimokyklinio amžiaus vaikams ir jaunesnio mokyklinio (I – II kl.) amžiaus moksleiviams. Renginio vietą ir laiką pasirenka renginio dalyviai, suderinę su rengėju. Renginys gali vykti Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešojoje bibliotekoje, mokykloje, vaikų dienos centruose, ten, kur yra sąlygos naudoti multimediją, žiūrėti animaciją arba atlikti kūrybinę užduotį.

 

Užsiėmimą rengė:

 

Jolanta Gudeikytė, Raseinių Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriaus vedėja

 

Kontaktai:

 

Tel. 8 428 51328

 

El. paštas vaiku@raseiniai.rvb.lt

Raseinių

Marcelijaus Martinaičio

viešoji biblioteka

Skaitmeninė "Vyturio" biblioteka

Mano suknyga.lt profilis
Flag Counter