Edukaciniai užsiėmimai bibliotekoje

 

Darželius, mokyklas, grupes kviečiame į edukacinius užsiėmimus

Informacinių paslaugų ir vaikų literatūros skyriaus

ŽAIDIMŲ, VAIKŲ IR JAUNIMO EDUKACINIŲ UŽSIĖMIMŲ KAMBARIUOSE.

Pasirinkite, paskambinkite ir užsisakykite Jums patogiu laiku. Registruotis galima elektroniniu paštu vaiku@raseiniai.rvb.lt arba telefonu 8 428 51328.

 

 

EDUKACINĖS PROGRAMOS

IKIMOKYKLINIO AMŽIAUS IR JAUNESNIO MOKYKLINIO AMŽIAUS MOKSLEIVIŲ GRUPĖMS

 

1. "DAILININKAS IR VAIKIŠKA KNYGA"

 

Edukacinis renginys „Knygos kelias į mūsų namus“

          Edukacinio renginio „Knygos kelias į mūsų namus“ eigoje vaikams pasakojama, kokį ilgą kelią turi nueiti knygos, kol pasiekia savo skaitytojus. Iš knygos kelionės renginio dalyviai sužino kokia knyga atkeliauja į leidyklą ir kokia sugrįžta iš spaustuvės, kiek žmonių dirba viso šio sudėtingo ir atsakingo proceso metu. Vėliau vaikai, vadovaujami bibliotekininko, kuria ir dekoruoja mažą knygos egzempliorių patys.

Edukacinis renginys skirtas 3 -4 klasių mokiniams.

Renginio trukmė - 45 - 60 min.

Edukacinis renginys "Autoportretas - mano tikrasis Aš"

            Edukacinio užsiėmimo „Autoportretas – mano tikrasis Aš“ eigoje vaikai išsiaiškina, ką vadiname autoportretu, susipažįsta su garsių pasaulio dailininkų (A. Diurerio, P. Gogeno, V. Van Gogo, F. Kalo, lietuvių dailininkų S. Eidrigevičiaus, K. Kasparavičiaus ir kt. autoportretais. Renginio dalyviai studijuoja meno knygas, ieškodami autoportreto pavyzdžių. Kūrybinė užduotis – iš popieriaus, kartono, siūlų, dirbtinės odos skiautelių sukurti savo autoportretą. 

Edukacinis užsiėmimas "Dėmelės liejimas pagal Sigutę Ach""

         Užsiėmimo „Dėmelės liejimas pagal Sigutę Ach" metu pristatoma dailininkės ir vaikų rašytojos Sigutės Ach kūryba (knygos, atvirukai, paveikslėliai). Vyksta mokomojo dailininkės Sigutės Ach filmuko peržiūra apie liejimą skysta akvarele. Po to vaikai patys bando kurti paveikslėlius ir atvirukus šiuo būdu. Iš išdžiūvusių atvirukų galima kurti „Angelų sodą“, pagal trafaretą karpant angelus ir ant jų rašant linkėjimus. Tikslinė auditorija – III – IV kl. mokiniai. Trukmė – 1/1,5 val.                                        Paveikslėlis Sigutės Ach

2. "VAIKŲ RAŠYTOJŲ GYVENIMO IR KŪRYBOS TAKAIS"

Edukacinis renginys „Astrida Lindgren, kuri gyvena visur“

          Edukacinio renginio „Astrida Lindgren, kuri gyvena visur“ metu vaikai išklauso skaidrėmis iliustruotą pasakojimą apie švedų rašytojos Astridos Lindgren gyvenimą ir kūrybą, susipažįsta su rašytojos knygų paroda, su lėlėmis - jos knygų herojais. Po to patys vaikai iliustruoja A. Lindgren kūrinius. Organizuojama vaikų piešinių paroda, apdovanojami geriausi jaunieji dailininkai. Renginys skirtas 1 - 4 klasių mokiniams. Renginio trukmė - iki 45 min. 

Literatūrinės  „Kelionės po H.K. Anderseno pasakų pasaulį“

Literatūrinės

   „Kelionės po H. K. Anderseno pasakų pasaulį“

metu vaikai išklauso skaidrėmis iliustruotą pasakojimą apie garsųjį danų pasakininką, susipažįsta su gausiu jo pasakų leidimų rinkiniu, sukauptu vaikų literatūros skyriuje, kuria jo pasakų herojus, žiūri animacinius filmus, sukurtus garsiojo pasakininko kūrinių motyvais.

Renginys skirtas II - V klasių mokiniams.

Renginio trukmė - nuo 30 iki 1 h. 55 min.

Literatūrinė valandėlė „Tuvė Janson, Trolis Mumis ir kiti slėnio gyventojai“

           Literatūrinės valandėlės "Tuvė Janson, Trolis Mumis ir kiti..." eigoje vaikai skaidrių pagalba daug naujo sužino apie garsios suomių/švedų dailininkės ir vaikų rašytojos, vaikams iš animacinio filmo  puikiai pažįstamų Trolių Mumių slėnio gyventojų kūrėjos Tuvės Marikos Janson gyvenimą ir kūrybą. Renginio dalyviai supažindinami su originaliomis rašytojos knygomis, su lėlėmis - literatūriniais personažais, turi galimybę juos apžiūrėti iš arčiau ir nupiešti.

Literatūrinė kelionė „Brolių Grimų pasakų keliu“

           Skaidrėmis iliustruotas pasakojimas supažindins vaikus su Brolių Grimų gyvenimu ir darbais, su jų garsiųjų „Pasakų“ rinkimo, pritaikymo plačiąjam skaitytojų ratui, istorija. Renginio dalyviai turės galimybę susipažinti su gausiais vaikų literatūros skyriuje esančiais šių „Pasakų“ leidimais, pastudijuoti jų iliustracijas. Sudaroma galimybė čia pat patiems vaikams tapti šių pasakų dailininkais. Renginys skirtas 2 - 6 klasių mokiniams. Renginio trukmė - 45 min.

3. "INTERAKTYVŪS GARSINIAI SKAITYMAI - ŽAIDIMAI"

"Raganos, raganaitės, raganėlės..."

       

 Valandėlės „Raganos, raganaitės, raganėlės...“ metu vaikams skaitoma Karen Horne knygelė „Atsiprašau... Ar Jūs ragana?“, vaikai supažindinami su kitomis knygelėmis apie raganas ir jų draugus. Kūrybinio užsiėmimo metu vaikai piešia raganas, kuria knygų skirtukus.

Trukmė - 30/45 min.

 

         

Baubai knygų lentynoje"

     Garsinio skaitymo "Baubai knygų lentynoje" metu siekiama literatūros kūrinių pagalba padėti vaikams įvardyti ir nugalėti savo baimes, formuoti tikėjimą laiminga bet kokios situacijos baigtimi, pasitikėti savo jėgomis, mokyti pagarbos, geranoriškumo ir pagalbos vienas kitam. Garsiai skaitoma J. Donaldson knygelė "Grufas", vaikams pristatomi kiti panašios tematikos kūrinėliai. Trukmė iki 45 min.                                                                                                Daugiau informacijos

 

Meškiukų istorijos

       

        Garsinio skaitymo "Meškiukų istorijos" metu vaikai supažindinami su gerai pasaulyje žinomų meškinų - literatūrinių personažų Mikės Pūkuotuko, Meškiuko Pedingtono, pandos Kung Fu, Vytės Nemunėlio "Meškiukas Rudnosiukas" knygelėmis. Garsiai skaitoma pasaka iš E. Daciūtės "Meškinų istorijų". Vaikai spalvina skirtuką - meškiuką.  Valandėlių trukmė - nuo 15 iki 45 minučių.

                                                      Daugiau informacijos

"Kartą gyveno katinas..."

       

      Garsinio skaitymo valandėlės "Kartą gyveno katinas..."  metu vyksta pokalbis su vaikais apie mylimus augintinius - katinus. Skaitoma S. Nordkvisto knygelė "Petsono tortas", pristatomos kitos knygos, kurių pagrindiniai herojai yra katinai. Kūrybinio užsiėmimo metu vaikai piešia katinus arba karpo iš popieriaus detales ir suklijuoja katiną. 

Užsiėmimo trukmė 45/60 min.

 

         

           Edukacinė programa skatins vaikus domėtis Lietuvių etnine kultūra, tautosaka, tradicijomis, kalendorinių švenčių papročiais, tautiniais drabužiais, tradiciniais amatais. Vaikams bus pristatomos knygos apie senovės papročius ir tradicijas. Garsinio skaitymo pagalba vaikai bus skatinami skaityti tautosaką, padavimus, sakmes.

Edukacinė programa „Lietuvių etninė kultūra“ skirta, II-V klasių mokiniams.

 

                                                             Daugiau informacijos

 J. Daniliauskienės karpinys 

Rekomenduojame

Knygų ir lėlių - literatūrinių personažų parodos „Atėję iš knygų“ pristatymas

             Penkiasdešimties knygų herojai apsigyveno Vaikų literatūros skyriaus ŽAIDIMŲ KAMBARYJE. Tai Raudonkepuraitė, Batuotas katinas, Bremeno muzikantai, Smurfas, Vomblis, Karlsonas, Pepė Ilgakojinė, Puokis ir kiti gerai žinomi, visame pasaulyje garsių knygų veikėjai. Vaikų literatūros skyriaus darbuotojai papasakos vaikams apie šių personažų atsiradimą knygose, apie jų literatūrinį „gyvenimą“. Edukacinis renginys skirtas: nuo 5 metų iki 3 klasės.      Renginio trukmė - 30 min.                  Daugiau informacijos

Ekskursija po biblioteką „Čia gyvena knygos“

           Ekskursijos po biblioteką metu vaikai susipažins su Vaikų literatūros skyriaus knygų fondu, periodiniais ir informaciniais leidiniais, parodomis, pabuvos vaikų interneto skaitykloje, Žaislotekoje. Apsilankys ir kituose Raseinių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos skyriuose - suaugusiųjų abonemente, skaitykloje, Informacijos ir Komplektavimo skyriuose.

Renginys skirtas įvairaus amžiaus lankytojams

Renginio trukmė - 30 min.

Raseinių

Marcelijaus Martinaičio

viešoji biblioteka

Skaitmeninė "Vyturio" biblioteka

Mano suknyga.lt profilis
Flag Counter