Edukaciniai užsiėmimai bibliotekoje

 

Darželius, mokyklas, grupes kviečiame į edukacinius užsiėmimus Vaikų literatūros skyriaus ŽAIDIMŲ, VAIKŲ IR JAUNIMO EDUKACINIŲ UŽSIĖMIMŲ KAMBARIUOSE.

Pasirinkite, paskambinkite ir užsisakykite Jums patogiu laiku. Registruotis galima elektroniniu paštu vaiku@raseiniai. rvb.lt arba telefonu 8 428 51328.

 

EDUKACINĖS PROGRAMOS IKIMOKYKLINIO IR MOKYKLINIO AMŽIAUS MOKSLEIVIŲ GRUPĖMS

Ekskursija po biblioteką „Čia gyvena knygos“

           Ekskursijos po biblioteką metu vaikai susipažins su Vaikų literatūros skyriaus knygų fondu, periodiniais ir informaciniais leidiniais, parodomis, pabuvos vaikų interneto skaitykloje, Žaislotekoje. Apsilankys ir kituose Raseinių rajono savivaldybės viešosios bibliotekos skyriuose - suaugusiųjų abonemente, skaitykloje, Informacijos ir Komplektavimo skyriuose.

Renginys skirtas įvairaus amžiaus lankytojams

Renginio trukmė - 30 min.

Edukacinis renginys „Knygos kelias į mūsų namus“

          Edukacinio renginio „Knygos kelias į mūsų namus“ eigoje vaikams pasakojama, kokį ilgą kelią turi nueiti knygos, kol pasiekia savo skaitytojus. Iš knygos kelionės renginio dalyviai sužino kokia knyga atkeliauja į leidyklą ir kokia sugrįžta iš spaustuvės, kiek žmonių dirba viso šio sudėtingo ir atsakingo proceso metu. Vėliau vaikai, vadovaujami bibliotekininko, kuria ir dekoruoja mažą knygos egzempliorių patys.

Edukacinis renginys skirtas 3 -4 klasių mokiniams.

Renginio trukmė - 45 - 60 min.

Knygų ir lėlių - literatūrinių personažų parodos „Atėję iš knygų“ pristatymas

             Penkiasdešimties knygų herojai apsigyveno Vaikų literatūros skyriaus ŽAIDIMŲ KAMBARYJE. Tai Raudonkepuraitė, Batuotas katinas, Bremeno muzikantai, Smurfas, Vomblis, Karlsonas, Pepė Ilgakojinė, Puokis ir kiti gerai žinomi, visame pasaulyje garsių knygų veikėjai. Vaikų literatūros skyriaus darbuotojai papasakos vaikams apie šių personažų atsiradimą knygose, apie jų literatūrinį „gyvenimą“. Edukacinis renginys skirtas: nuo 5 metų iki 3 klasės.      Renginio trukmė - 30 min.

Interaktyvaus garsinio skaitymo valandėlės

          Interaktyvaus garsinio skaitymo skaitymo valandėlės vedamos ikimokyklinio amžiaus 5-6 metų vaikams ir I - II klasių mokiniams. Valandėlės „Raganos, raganaitės, raganėlės...“ metu vaikams skaitoma Karen Horne knygelė „Atsiprašau... Ar Jūs ragana?“, vaikai supažindinami su kitomis knygelėmis apie raganas ir jų draugus.

          Nele Most knygelė „Viskas mano. Arba dešimt gudrybių, kaip viską gauti“ - kitas garsinio skaitymo kūrinėlis apie draugystę, sąžiningumą. Valandėlės metu vaikai žaidžia su pirštininėmis lėlėmis, piešia knygelės veikėjus.

              "Meškiukų istorijos" - naujas edukacinis projektas. Jo metu vaikai supažindinami su gerai pasaulyje žinomų meškinų - literatūrinių personažų Mikės Pūkuotuko, Meškiuko Pedingtono, pandos Kung Fu, Vytės Nemunėlio "Meškiukas Rudnosiukas" knygelėmis. Garsiai skaitoma pasaka iš E. Daciūtės "Meškinų istorijų". Vaikai spalvina skirtuką - meškiuką.  Valandėlių trukmė - nuo 15 iki 45 minučių.

Literatūrinė valandėlė „Tuvė Janson, Trolis Mumis ir kiti...“

           Literatūrinės valandėlės "Tuvė Janson, Trolis Mumis ir kiti..." eigoje vaikai skaidrių pagalba daug naujo sužino apie garsios suomių/švedų dailininkės ir vaikų rašytojos, vaikams iš animacinio filmo  puikiai pažįstamų Trolių Mumių slėnio gyventojų kūrėjos Tuvės Marikos Janson gyvenimą ir kūrybą. Renginio dalyviai supažindinami su originaliomis rašytojos knygomis, su lėlėmis - literatūriniais personažais, turi galimybę juos apžiūrėti iš arčiau ir nupiešti.

Literatūrinė valandėlė „Kas vakarą po pasaką mažiems ir dideliems. H. K. Andersenui - 210“

            Literatūrinės valandėlės „Kas vakarą po pasaką mažiems ir dideliems. H. K. Andersenui - 210“ metu vaikai išklauso skaidrėmis iliustruotą pasakojimą apie garsųjį danų pasakininką, susipažįsta su gausiu jo pasakų leidimų rinkiniu, sukauptu vaikų literatūros skyriuje.

Renginys skirtas II - V klasių mokiniams.

Renginio trukmė - iki 45 min.

Edukacinis renginys „Astrida Lindgren, kuri gyvena visur“

          Edukacinio renginio „Astrida Lindgren, kuri gyvena visur“ metu vaikai išklauso skaidrėmis iliustruotą pasakojimą apie švedų rašytojos Astridos Lindgren gyvenimą ir kūrybą, susipažįsta su rašytojos knygų paroda, su lėlėmis - jos knygų herojais. Po to patys vaikai iliustruoja A. Lindgren kūrinius. Organizuojama vaikų piešinių paroda, apdovanojami geriausi jaunieji dailininkai. Renginys skirtas 1 - 4 klasių mokiniams. Renginio trukmė - iki 45 min. 

Literatūrinė kelionė „Brolių Grimų pasakų keliu“

           Skaidrėmis iliustruotas pasakojimas supažindins vaikus su Brolių Grimų gyvenimu ir darbais, su jų garsiųjų „Pasakų“ rinkimo, pritaikymo plačiąjam skaitytojų ratui, istorija. Renginio dalyviai turės galimybę susipažinti su gausiais vaikų literatūros skyriuje esančiais šių „Pasakų“ leidimais, pastudijuoti jų iliustracijas. Sudaroma galimybė čia pat patiems vaikams tapti šių pasakų dailininkais.

Edukacinis renginys skirtas 2 - 6 klasių mokiniams.

Renginio trukmė - 45 min.

Raseinių

Marcelijaus Martinaičio

viešoji biblioteka

Skaitmeninė "Vyturio" biblioteka

Mano suknyga.lt profilis
Flag Counter